Narzędzia i materiały

Narzędzia i materiały

Do codziennej konserwacji i pielęgnacji wyrobów metalowych są potrzebne liczne narzędzia.
Do polerowania metali lakierowanych wystarczy ściereczka z irchy, do czyszczenia ozdób metalowych – miękka szczotka z włosia. Szczoteczka do paznokci jest na tyle twarda, by usunąć z metalu brud i tłuszcz nie rysując powierzchni.
Do większych napraw może ci się przydać imadło, w którym przytrzymasz przedmiot podczas usuwania wgnieceń lub wyginania do pierwotnej postaci.
Młotek z plastykowym, gumowym lub drewnianym obuchem pomoże ci 'modelować metal bez zostawiania śladów.
Lutownica jest znacznie bardziej skomplikowanym urządzeniem, które rzadko kiedy okaże się potrzebne. Jeśli jednak zajdzie konieczność zlutowania dwóch kawałków metalu, postaraj się o dużą elektryczną lutownicę ze stożkowatą główką. Lutownica służy do podgrzewania cyny lutowniczej, metalu o niskiej temperaturze topnienia i szybkim czasie twardnięcia, tworzącego złącze między dwoma kawałkami metalu.
Z kolei palnik gazowy wytwarza bardzo gorący płomień, który zgrzewa metal. Lampy spawalnicze są tańsze i działają w podobny sposób. Tym niemniej nastawny palnik pozwoli osiągnąć lepsze efekty.

Deszczułka
Wyprofiluj końcówkę deszczułki z twardego drewna, która posłuży ci do usuwania wgnieceń w metalowej powierzchni.

Nasadka polerska i druciana szczotka rotacyjna
Do polerowania zniszczonych powierzchni metalowych na wysoki połysk możesz zamontować na wiertarkę lub szlifierkę jedną z nasadek polerskich.