Wyrzucaj zdecydowanie cz.2

Na podstawie mojego doświadczenia „szybko” oznacza około pół roku. Wydaje się, że to długo, ale to tylko sześć miesięcy twojego życia. Kiedy proces będzie już ukończony, i doświadczysz, co to znaczy idealny porządek, uwolnisz się od błędnego przeświadczenia, że nie masz zdolności do porządkowania.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, proszę, żebyś ściśle przestrzegała następującej zasady: porządkuj we właściwej kolejności. Wiemy już, że oznacza to tylko dwie czynności – pozbywanie się rzeczy i podejmowanie decyzji, co do tego, gdzie trzymać te, które zostawiasz. To tylko dwa działania, ale wyrzucanie musi być wykonane jako pierwsze. Upewnij się, że wykonałaś pierwszą czynność, zanim przystąpisz do następnej. Nawet nie myśl o odkładaniu rzeczy, dopóki nie zakończysz procesu eliminowania. Osoby, które nie trzymają się tej kolejności, nie dokonają trwałych zmian. W trakcie wyrzucania rzeczy, zaczynają myśleć o tym, gdzie rozmieścić pozostałe. Gdy tylko zaczynają się pojawiać myśli: „ciekawe, czy to się zmieści w tej szufladzie…”, przerywają proces wyrzucania. Nad tym, gdzie rozmieścić rzeczy, możesz zastanowić się, kiedy pozbędziesz się wszystkiego, czego nie potrzebujesz.

Podsumowując, sekret sukcesu polega na przeprowadzeniu jak najdokładniejszego, jednorazowego porządkowania i zaczęciu od wyrzucania.