Kuchenka

Kuchenka

Kuchenkę najłatwiej będzie nam umyć ciepłą wodą z dodatkiem amoniaku.

Kiedy zaś przystąpimy do całościowych porządków, włącznie z tyłem i bokami kuchenki, może nas czekać przykra niespodzianka i ciężka praca. Gdy już umyjemy dokładnie całą kuchenkę, dla ułatwienia sobie zadania na przyszłość posmarujmy te powierzchnie grubą warstwą wosku do mebli. Przy następnym sprzątaniu plamy i zacieki z tłuszczu zejdą dużo łatwiej, nawet po wytarciu ręcznikiem papierowym, bo dzięki woskowi tłuszcz nie przyczepi się trwale do ścian.

Kuchenka mikrofalowa

Gotowanie. Lepiej używać naczyń okrągłych niż kwadratowych. Potrawa będzie jednolicie ugotowana albo podgrzana, a danie w narożnikach naczynia nie będzie zbyt gorące, podczas gdy środek jeszcze zaledwie letni.

Nie zostawiajmy kuchenki mikrofalowej pracującej „na pusto”, trzeba wstawić tam szklankę wody. Nie można też suszyć w niej wilgotnych ściereczek czy papieru -mogą się zapalić

Czyszczenie, jeśli widzimy we wnętrzu kuchenki plamki z odgrzewanych potraw, podgrzewajmy wodę w szklance z pyreksu przez mniej więcej trzy do czterech minut. Można do 250 ml wody dodać ćwiartkę cytryny lub 60 ml octu. Para pokryje wnętrze kuchenki, a wtedy wystarczy wytrzeć ścianki papierowym ręcznikiem.

Jeśli, co się zdarza, po przygotowywaniu w mikrofalówce ryby utrzymuje się w niej niemiły zapach, wstawmy pojemniczek z 30 ml esencji waniliowej i podgrzewajmy przez minutę na najwyższej mocy. Jeśli trzeba, można tę operację powtórzyć.