Wyrzucaj zdecydowanie cz.1

Czasem wydaje ci się, że wszystko doskonale posprzątałaś, ale po kilku dniach widzisz, że pokój jest znowu zagracony. Czas mija, a ty gromadzisz coraz więcej rzeczy i zanim się obejrzysz, pokój wróci do poprzedniego stanu. Efekt nawrotu spowodowany jest stosowaniem nieskutecznych metod, które zapewniają tylko połowiczne uporządkowanie przestrzeni. Jak już wspominałam, istnieje tylko jeden sposób uniknięcia tego zjawiska: skuteczne, jednorazowe i jak najszybsze sprzątnięcie domu, aby zyskać przestrzeń uporządkowaną. W jaki jednak sposób przekłada się to na odpowiednie nastawienie?

Kiedy całkowicie uporządkujesz swoją przestrzeń, zmieni się całe otoczenie wokół. Zmiana jest na tyle głęboka, że poczujesz, jakbyś żyła    w zupełnie innym    świecie.

Wpłynie to na stan twojego umysłu i skutecznie zniechęci cię do powrotu do poprzedniego zabałaganionego stanu. Aby doświadczyć    pełnej przemiany, proces porządkowania musi być radykalny. Stopniowy proces nigdy nie wywoła podobnego efektu.

Radykalna zmiana wymaga natomiast najskuteczniejszej metody porządkowania. W innym przypadku zanim się obejrzysz, minie cały dzień i nie zobaczysz postępów. Im dłużej to trwa, tym bardziej jesteś zmęczona i tym bardziej prawdopodobne jest, że poddasz się w połowie drogi. Kiedy znowu nagromadzi się góra rzeczy, wpadniesz w samonakręcającą się spiralę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *