Układanie ubrań cz.2

Oczywiście wielu ludzi będzie twierdziło, że nawet ułożenie ubrań według kategorii nie zapewni porządku na długo. Pozwól, że podzielę się sekretem utrzymania porządku w szafie, nad którym zwykle tak ciężko pracujesz. Ułóż swoje ubrania tak, żeby „wznosiły się do prawej”. Poświęć chwilę i narysuj dwie strzałki – wznoszącą się do prawej i opadającą do prawej. Możesz to zrobić na kartce papieru, a potem w powietrzu. Czy zwróciłaś uwagę, że kiedy rysujesz strzałkę wznoszącą, to czujesz się lżej? Linie, które wznoszą się do prawej, zwiększają komfort. Stosując tę zasadę przy organizacji własnej szafy, możesz uatrakcyjnić jej wygląd.

Ciężkie ubrania powinny wisieć po lewej, a lekkie po prawej. Ciężkie ubrania to także te, które są zrobione z cięższego materiału i mają ciemniejszy odcień. Przemieszczając się ku prawej, długość powinna maleć, materiał robić się cieńszy, a kolor jaśniejszy. Płaszcze należy powiesić od lewej, potem sukienki, spodnie, spódnice i bluzki. To podstawowa kolejność, ale zależy też ona od tego, jakiego typu ubrania masz w szafie i co oznacza ciężkie w danej kategorii. Postaraj się uzyskać efekt wznoszenia się ubrań do prawej. Ułóż także dodatkowo ubrania w każdej kategorii od ciężkich do lekkich. Kiedy stoisz przed szafą, która została przeorganizowana tak, aby ubrania wznosiły się do prawej, poczujesz przyśpieszone bicie serca i energię pulsującą w ciele. Ta energia przeniesie się na twoje ubrania. Nawet kiedy zamkniesz drzwi szafy, pokój będzie wydawał się bardziej zadbany. Kiedy doświadczysz tego stanu, już zawsze będziesz układać ubrania w ten sposób.

Wątpliwości może budzić poświęcanie aż takiej uwagi szczegółom i czy rzeczywiście przekłada się to na zmianę, ale po co tracić czas na wątpliwości, jeżeli możesz wypróbować magiczne sposoby uporządkowania swojej przestrzeni? Przeorganizowanie szafy zajmie ci 10 minut, zachęcam więc, aby spróbować. Nie zapomnij jednak, że najpierw musisz ograniczyć zawartość szafy do rzeczy, które lubisz.