Tabu ubrań noszonych po domu

Wydaje się, że wyrzucenie czegoś, co nadaje się jeszcze do użytku, jest marnotrawstwem (zwłaszcza, jeżeli sami to kupiliśmy). W takich przypadkach klienci pytają mnie, czy ubrania, o których wiedzą, że nie założą ich, wychodząc na miasto, mogą zatrzymać do noszenia w domu. Gdybym odpowiedziała „tak”, to góra ubrań domowych urosłaby do rozmiarów większych niż pozostałe.
Muszę jednocześnie przyznać, że sama postępowałam identycznie z ubraniami,o  których wiedziałam, że już nie założę ich, wychodząc z domu. Znoszone swetry, stare sukienki, które już na mnie nie pasowały i których nie nosiłam – wyrobiłam sobie nawyk degradowania ich do roli „ubrań domowych”, zamiast je wyrzucić. Jednak w dziewięciu na dziesięć przypadków w ogóle ich nie nosiłam.
Wkrótce odkryłam, że wielu z moich klientów miało całe zbiory nieużywanych ubrań domowych. Ich odpowiedzi na pytanie, czemu ich nie noszą, wiele mówiły: „Nie umiem się w tym zrelaksować” lub „Noszenie tego po domu wydaje się marnotrawstwem, skoro miało to być ubranie na wyjścia”. Innymi słowy, tych odrzutów nie można było zaliczyć do ubrań domowych. Jest to zwykle strategia opóźniająca wyrzucanie ubrań, które nie wywołują radości. Są sklepy, w których można kupić ubrania przeznaczone do noszenia po domu i posiadające specjalny materiał i krój, ułatwiający relaks. To oczywiście zupełnie inny rodzaj ubrań niż ten, który nosimy na zewnątrz. Bawełniane koszulki to prawdopodobnie jedyny typ ubrania, który można przerzucić do tej kategorii.
Nie widzę sensu w trzymaniu ubrań, które nas nie cieszą ani w których nie możemy się odprężyć w domu. Czas spędzony w domu jest ważną częścią naszego życia. Nie powinniśmy umniejszać jego wartości tylko dlatego, że nikt obcy nas nie widzi. Już dzisiaj przełam nawyk degradowania ubrań, które już cię nie cieszą, do roli ubrań noszonych po domu. Prawdziwym marnotrawstwem jest trzymanie i noszenie na siłę ubrań, których nie lubisz, chociaż dążysz do stworzenia odpowiedniej przestrzeni dla upragnionego stylu życia. To właśnie dlatego, że nikt cię nie obserwuje, warto wzmacniać pozytywny wizerunku, nosząc ubrania, które lubisz.

To samo odnosi się do piżam. Uważam, że kobiety powinny nosić w nocy coś eleganckiego i kobiecego. Najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić, to chodzić w niechlujnym dresie. Czasem natrafiam na osoby, które ubierają się tak cały czas, czy to w dzień, czy w nocy. Jeżeli na co dzień nosisz wyłącznie dresy, to będziesz w końcu wyglądała tak, jakby były one nieodłączną częścią ciebie, co nie jest zbyt atrakcyjne. Ubrania, które nosisz w domu, wpływają na twój własny obraz.