Przechowywanie skarpet cz.2

Zacznijmy od tego, jak należy składać rajstopy. Jeżeli są zawiązane, najpierw je rozsupłaj i ułóż płasko. Palce powinny spoczywać jedne na drugich, a całe rajstopy złożone wzdłuż na pół. Następnie złóż je na trzy, upewniając się, że palce są skierowane do środka, nie na zewnątrz i że ściągacz lekko wystaje. W końcu zroluj je w kierunku ściągacza. Jeżeli na końcu ściągacz jest na zewnątrz, to zrobiłaś to prawidłowo. Tak samo złóż pończochy. Rajstopy z grubszego materiału (np. na zimę), łatwiej jest zrolować, jeżeli złożysz je na połowę, zamiast na trzy. Chodzi o to, żeby rajstopy były napięte i naprężone jak ruloniki sushi.

Przechowując rajstopy w szufladzie, ułóż je tak, aby było widać ściągacz. Jeżeli trzymasz je w plastikowych szufladach, polecam włożyć je do pudełek, żeby się nie ślizgały ani nie rozwinęły. Idealną przegródką dla rajstop jest pudełko na buty. Metoda ta ma same zalety. Pozwoli ci na jeden rzut oka ocenić, ile masz par rajstop, chroni je przed uszkodzeniem i zgnieceniem. Łatwiej je będzie zatem założyć.

Składanie skarpet jest jeszcze łatwiejsze. Jeżeli są zwinięte w kłębki, to je rozwiń. Ułóż skarpetki jedną na drugiej i zastosuj taką samą technikę, co przy składaniu ubrań. Stopki wystarczy tylko złożyć na pół, skarpetki sięgające do kostki na trzy, a podkolanówki oraz skarpety za kolano od czterech do sześciu razy. Złóż skarpetki tak, żeby miały odpowiednią wysokość w stosunku do szuflady. To łatwe. Po prostu uzyskaj kwadrat, to najważniejsza zasada składania. Ustaw skarpetki na boku, tak jak ubrania. Będziesz zadziwiona, jak mało miejsca potrzebujesz w porównaniu do zrolowanych kulek. Skarpetki odetchną z ulgą.

Kiedy widzę japońskich uczniów, którzy noszą długie skarpetki zrolowane u góry jak obwarzanki, mam ochotę poinstruować ich, jak należy nosić skarpetki.