Jak wyczyścić psu uszy?

Jak wyczyścić psu uszy?

Wydzielina powstająca w małżowinie usznej psa jest często powodem zabrudzenia płatka ucha, a w najgorszym przypadku może spowodować zamknięcie światła kanału usznego. W dzisiejszej poradzie dowiecie się jak wytrzeć „uszka” swojemu pupilowi.

Pamiętaj! Nigdy nie wkładaj swojemu psu patyczków z wacikami lub innych narzędzi głęboko do kanału usznego. Są to czynności zabronione, mogące spowodować wystąpienie stanów zapalnych w obrębie małżowiny usznej. Trzeba zaznaczyć, że wydzielina, która tworzy się w obrębie wlotu kanału słuchowego jest niezbędna do utrzymanej prawidłowej flory w uszach, dlatego całkowite jej usuwanie jest niewskazane.

Jedyne co możesz zrobić to przetrzeć płatki uszu wacikiem nasączonym oliwką pielęgnacyjną lub wodą i ewentualnie zebrać nadmiar woskowiny, który odłożył się przy ujściu kanału usznego. Jeśli kanał słuchowy jest zatkany to nie kombinuj tylko skonsultuj zaistniałą sytuacje z weterynarzem. To samo tyczy się stosowania preparatów rozpuszczających złogi zalegającej w kanale słuchowym. Ich stosowanie dla psów powinno być również skonsultowane ze specjalistą.