Co zrobić, gdy nie potrafisz czegoś wyrzucić cz.2

Może więc nie kupujesz już ubrań w danym stylu lub kolorze? Spełniły one inną ważną rolę, ucząc cię, że właśnie takie rzeczy ci nie pasują. To konkretne ubranie spełniło swoje zadanie i możesz ze spokojem powiedzieć: „Dziękuję, że dałaś mi radość, kiedy cię kupiłam” lub „Dziękuję, że nauczyłaś mnie, co do mnie nie pasuje” i puść je wolno.

Nie wszystkie ubrania powinny być znoszone do podszewki. Każdy przedmiot ma inną rolę do odegrania. Tak samo jest z ludźmi. Nie każda osoba, którą poznasz, stanie się bliskim przyjacielem czy ukochanym lub ukochaną. Z niektórymi osobami trudno ci będzie się porozumieć. Te osoby nauczyły cię czegoś cennego – dzięki nim wiesz, co lubisz, i bardziej cenisz bliskie ci osoby.

Kiedy natrafisz na coś, czego nie możesz wyrzucić, pomyśl o tym, jaki jest prawdziwy cel twojego życia. Będziesz zaskoczona, jak wiele rzeczy, które posiadasz, spełniło już swoją rolę. Uznając ich wkład i pozwalając im odejść z wdzięcznością, będziesz potrafiła nadać kierunek swojemu życiu. Pozostaną z tobą tylko te rzeczy, które mają dla ciebie znaczenie.

Żeby móc się w pełni cieszyć rzeczami, które są dla ciebie ważne, musisz najpierw pozbyć się tych rzeczy, które spełniły swój cel. Wyrzucanie rzeczy, których nie potrzebujesz, nie jest ani marnotrawstwem, ani powodem do wstydu. Czy możesz z pełną szczerością stwierdzić, że cenisz coś, co leży na dnie twojej szuflady? Gdyby rzeczy miały uczucia, z pewnością nie byłyby z tego powodu uszczęśliwione. Uwolnij je z więzienia, pomóż im opuścić tę bezludną wyspę, na którą je skazałaś. Puść je wolno z wdzięcznością. Nie tylko ty, ale i te przedmioty zyskają nowy blask.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *