Plama z jajka

Plama z jajka

Najpierw należy zeskrobać tyle substancji, ile się da. Plamę zamoczyć w niemetalowym naczyniu z roztworem detergentu z dodatkiem enzymów. Moczyć tak długo, jak potrzeba – 6 do 8 godzin. Jeśli plama nie zejdzie, należy wetrzeć w nią proszek do prania i zaprać. Wypłukać i wyprać w zwykły sposób. Plamę należy całkowicie usunąć przed prasowaniem tkaniny.

Odzież nie nadającą się do prania trzeba bezzwłocznie oddać do czyszczenia chemicznego. Koniecznie trzeba też poinformować osobę przyjmującą zlecenie o rodzaju plamy.

W domu można spróbować zamoczyć plamę (i potrzeć) w nierozcieńczonym płynnym detergencie. Zaprać. Rozpostrzeć na podkładzie i raz za razem przykładać kolejne czyste, wilgotne szmatki, żeby usunąć detergent.

Aby usunąć ślady jajka z dywanu, trzeba zeskrobać go możliwie jak najwięcej, a następnie przykładać szmatkę zamoczoną w wodzie z solą – 1/2 łyżeczki (2 ml) soli na szklankę (250 ml) chłodnej wody. Poniżej należy kilkakrotnie przyłożyć szmatkę zamoczoną w roztworze enzymatycznego środka do wywabiania plam, a resztki tego środka usunąć za pomocą kilku czystych, wilgotnych szmatek. Osuszyć często zmienianymi suchymi szmatkami lub serwetkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *