Malowanie szkła

Malowanie szkła
Malowane szkło jest bardzo atrakcyjne i warto je kolekcjonować. Technika malowania szkła jest zbliżona do techniki malowania porcelany.
Nie musisz jednak martwić się zachodzącymi na siebie
pociągnięciami pędzla, jako że farby do szkła mają konsystencję bejcy do drewna. Są one przezroczyste; jeśli zatem chcesz uzupełnić matowy motyw, musisz sięgnąć po farby akrylowe.
Farby najlepiej mieszać na płytce ceramicznej lub blaszanej tacce. Zawsze miej pod ręką rozpuszczalnik do usuwania ewentualnych pomyłek.

Malowanie szkła
1 Kiedy uda ci się uzyskać właściwy odcień, spróbuj nanieść kropelkę farby na szkło, tuż obok istniejącego motywu tego samego koloru. Nieudane próby zmywaj jedwabną szmatką zanurzoną w rozpuszczalniku.
2 Jeśli już dopasowałeś odcień zacznij malować kontur cienkim pędzelkiem. Jeśli wyjdziesz poza wytyczoną linię, zetrzyj farbę rozpuszczalnikiem, pomagając sobie w razie potrzeby wykałaczką.
3 Na koniec nabierz na pędzelek więcej farby i wypełnij kontury, pozwalając farbie rozprzestrzenić się w naturalny sposób. Zostaw do wyschnięcia w pozycji horyzontalnej, zabezpieczając przed kurzem i wilgocią.