Przechowywanie ubrań cz.1

Składaj ubrania prawidłowo, a rozwiążesz problem z ich przechowywaniem.
W trakcie procesu selekcji klientom zostaje przeważnie jedna trzecia ubrań w stosunku do początkowej ilości. Jako że ubrania, które chcą zatrzymać, w dalszym ciągu leżą na podłodze, czas zacząć je układać w szafie. Zanim jednak opiszę ten krok, podzielę się z tobą pewną historią.
Miałam klientkę, której problemu nie byłam w stanie zrozumieć. Była to pięćdziesięcioletnia gospodyni domowa. W czasie wstępnej rozmowy opowiedziała mi, że nie ma wystarczająco miejsca w domu i nie może pomieścić swoich ubrań. Jednak z analizy rozkładu jej domu było jasne, że nie tylko mała dwie duże szafy tylko dla siebie, ale i że były one półtora raza większe niż zazwyczaj. Mimo że ilość dostępnego miejsca powinna była jej w pełni wystarczyć, klientka korzystała jeszcze ze stojaka na ubrania oraz dwu dodatkowych wieszaków.

Ze zdumieniem obliczyłam, że w szafie mogło być ponad 2000 ubrań. Dopiero kiedy odwiedziłam ją w domu, zrozumiałam, o co chodziło. Na widok zawartości jej szafy stanęłam jak wryta. Wydawało się, że trafiłam do pralni. Na wieszakach wisiały nie tylko płaszcze, spódnice, ale i koszulki, swetry, torebki, a nawet bielizna.

Moja klientka natychmiast zaczęła mi szczegółowo objaśniać swoją kolekcję wieszaków. „Ten jest specjalnie przystosowany do trykotów, żeby nie zsuwały się z wieszaka. A te są robione ręcznie. Kupiłam je w Niemczech”. Po pięciominutowym wykładzie spojrzała na mnie z zadowoleniem i stwierdziła: „Na wieszaku ubrania w ogóle się nie gniotą. I dłużej zachowują swoją trwałość, prawda?”. Wypytując ją dalej, odkryłam, że w ogóle nie składała żadnych swoich ubrań.

Istnieją dwa sposoby przechowywania ubrań: można powiesić je na wieszakach albo ułożyć na półkach lub włożyć do szuflad. Rozumiem, dlaczego można chcieć wieszać ubrania. Wydaje się, że korzystanie z nich będzie wymagało mniej wysiłku. Zalecam jednak składanie jako główną metodę przechowywania ubrań. Składanie ubrań i odkładanie ich na półkę jest takie żmudne. O wiele łatwiej jest powiesić je na wieszaku i włożyć do szafy. Jeżeli tak sądzisz, to nie pojęłaś jeszcze w pełni znaczenia składania.