Czyste powietrze w mieszkaniu

Co to jest współczynnik WSOP?
WSOP – Współczynnik Szybkości Oczyszczania Powietrza (z ang. CADR – Clean Air Delivery Rate). Wartość ta informuje o skuteczności oczyszczaczy powietrza. Im jest ona wyższa, tym szybciej są usuwane z powietrza zanieczyszczenia takie jak dym, kurz czy pyłki. Wartości WSOP zostały wyznaczone przez niezależne jednostki badawcze dlatego też są najprostszym sposobem na porównanie różnych modeli oczyszczaczy powietrza.

Jak powietrze, którym oddychamy wpływa na nasze zdrowie?
Każdy człowiek wykonuje codziennie około 10 000 oddechów, co odpowiada zużyciu 12 kg powietrza, podczas gdy spożywana żywność to tylko 4 kg na dzień. Pomimo tego o wiele bardziej dbamy o to co pijemy i jemy. Czyste i zdrowe powietrze jest cenne i najważniejsze dla życia!

Gdzie jest zdrowe powietrze?
Największą część dnia spędzamy w pomieszczeniach. Powinniśmy pomyśleć o tym, jak utrzymać w nich wolną od zanieczyszczeń atmosferę. Powietrze w pomieszczeniach może być do 100 razy bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz.

Kto jest najbardziej narażony na zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach?
Astmatycy i alergicy natychmiast odczuwają negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza. Ale dotyczy to także np. wszystkich ludzi w biurach, pacjentów w poczekalniach, lekarzy, uczniów w gimnazjum i wszystkich we własnych domach. We wszystkich pomieszczeniach, w których przebywają ludzie stale rosnące zanieczyszczenie powietrza może ujemnie wpływać na ich samopoczucie.

Czy powietrze w pomieszczeniu może być przyczyną choroby?
Obecnie lekarze mówią o syndromie powstania choroby – (z ang. Sick Building Syndrome – SBS). Istnieje wiele tego przyczyn, ale najważniejszą z nich jest zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach. Substancje chemiczne ulatniające się z tworzyw sztucznych, z dywanów, ścian, mebli, drukarek i kopiarek zwiększają poziom pyłków i alergenów. Może to być przyczyną takich symptomów SBS jak podrażnienie oczu, gardła, nosa, skóry, zaburzenia węchu i smaku, choroby zakaźne, alergie lub problemy z układem nerwowym i ogólnym stanem zdrowia.

Jak można poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach?
Jakość powietrza w pomieszczeniach można polepszyć poprzez otwarcie okna. Jednakże nie jest to możliwe w każdym miejscu i o każdej porze. Najłatwiejszym sposobem uzyskania czystego i zdrowego powietrza w domu i w biurze jest zastosowanie urządzenia oczyszczającego powietrze z takimi funkcjami jak ciągły pomiar poziomu zanieczyszczenia i automatyczne nastawianie intensywności procesu oczyszczania. Ważny jest dobry system filtrowania składający się z filtra drobnych cząstek HEPA, filtra z węgla aktywnego a także układ jonizacji.

Jakie jest oddziaływanie jonów na powietrze w pomieszczeniu?
Jony mają nie tylko dobry wpływ na jakość powietrza w wyniku wspomagania neutralizacji bakterii i pleśni, ale oddziałują pozytywnie także na nasz system nerwowy i krążeniowy. Badania wykazały, że ujemne jony w powietrzu, którym oddychamy, powodują wzrost poziomu tlenu w naszej krwi. Zafunduj sobie terapię jonową za pomocą własnego oczyszczacza powietrza z układem jonizacyjnym.