Jak wyczyścić plamę z czerwonego wina na dywanie?

Jak wyczyścić plamę z czerwonego wina na dywanie?

Często podczas różnego rodzaju przyjęć okazjonalnych, zabaw, imprez domowych może dojść do przypadkowego wylania się jakiegoś trunku. Przeważnie są to alkohole, różnego rodzaju napoje gazowane, wina i inne płyny, które mogą  po wylaniu spowodować powstanie trudnych do usunięcia plam. Dzisiaj przedstawię wam metody i skuteczne wskazówki jak w prosty sposób pozbyć się plamy po czerwonym winie, powstałej na dywanie.

Co będziemy potrzebować ?

W przypadku świeżo powstałej plamy potrzebne nam będą: białe wino, sól, gąbka lub ściereczka oraz kilka papierowych ręczników. Stare plamy wymagają innego traktowanie, w ich przypadku niezbędne będą: szampon do dywanów, roztwór glicerynowy, gąbka i kilka papierowych ręczników.

      Jak się za to zabrać ?

Świeże plamy

Gdy mamy do czynienia ze świeżą plamą, natychmiast polewamy ją białym winem. Później za pomocą papierowych ręczników, metodą tamponowania zbieramy resztki win i czyścimy ubrudzony obszar gąbką nasączoną ciepłą wodą. W procesie suszenia można dodać troszkę soli, gdyż pochłonie ona resztę wilgoci.

Stare plamy

Na wstępie metodą tamponowania osuszamy plamę i delikatnie przecieramy ją gąbką nasączoną ciepłą wodą. Gdy już wytamponujemy plamę do sucha, nakładamy na plamę pianę z szamponu do dywanów i wcieramy. Zabieg ten powtarzamy tak długo, aż plama zniknie. W przypadku jakiś nieznacznych pozostałości po plamie możemy zastosować roztwór gliceryny ( jedna szklanka gliceryny, jedna szklanka wody) i pokryć nim plamę na jedną godzinkę. Ostatnią metodą, która powinna być traktowana jako ostateczność jest napuszczenie gąbeczki kapką denaturatu i delikatnie ścieranie pozostałości plamy.