Konserwacja skóry
Skóra wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, w przeciwnym razie traci elastyczność i zaczyna się kruszyć. Przed przystąpieniem do czyszczenia skórzanego obicia, sprawdź w niewidocznym miejscu trwałość użytego barwnika pocierając skórę mydłem i zwilżoną szmatką. Zabarwienie się szmatki świadczy o niezaimpregnowaniu skóry. Taki mebel wymaga bardzo ostrożnego czyszczenia. Najlepszym środkiem zabezpieczającym tego rodzaju skórę jest regularne wcieranie odżywki do skór, woskowanie lub pastowanie. Ciemną skórę konserwuje się nacierając raz czy dwa razy w roku olejem rycynowym. Jasne skóry naciera się wazeliną, olejki spowodowałyby jej przebarwienie.
Renowacja skóry
Wytarte lub wyblakłe skóry należy pociągnąć bejcą do skór lub specjalnym lakierem. W suchą, zesztywniałą skórę wcieraj odpowiednią pastę do renowacji skór aż do odzyskania przez nią elastyczności.
Czyszczenie surowej skóry
Zmyj ślady plamy z tłuszczu miękką szmatką zanurzoną w benzynie lakowej, a następnie przemyj mydłem i wilgotną szmatką
Czyszczenie skóry farbowanej
Przemywaj ciepłą wodą i szarym mydłem uważając, by skóra za bardzo nie nasiąkła. Oporne plamy wyszoruj lekko miękką szczoteczką do paznokci.
Jeśli ślad pozostał, sporządź mieszaninę składającą się z trzech części olejku rycynowego i dwóch części spirytusu. Pozostaw na 24 godziny. Zetrzyj szmatką zamoczoną w olejku rycynowym.
Usuwanie silnych zabrudzeń
Pocieraj mydło wilgotną gąbką, aż do spienienia się, następnie kolistymi ruchami pocieraj gąbką plamę. Zmyj czystą, wilgotną gąbką i zostaw do wyschnięcia.